Obec Krušovce
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Trieďme odpad

Trieďme odpad
správne

Nakoľko náklady na odvoz odpadu neustále rastú je potrebné triediť odpad. Preto Vás vyzývame aby sme sa naučili triediť odpad správne a zodpovedne. V prílohe nájdete do akého kontajnera čo môžeme dať. 

ĎAKUJEME, spoločne môžeme zlepšiť kvalitu životného prostredia. 

Obec Krušovce v súlade s §4 ods. 6 Zákona č. 329/2018 Z.z. o poplatkoch za uloženie odpadov a o zmene a doplnení zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejňuje informáciu o úrovni vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2019 - 45,54%

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
triedite_odpady_spravne 681.3 kB pdf 19.12.2019
plagat_triedenie_typ_e 2.52 MB pdf 19.12.2019
Alchýmia triedenia komunálneho odpadu 1.53 MB pdf 28.2.2020

Video: Stláčajte, prosím, OBALY!

Nikdy počas roka nie je dôležitejšie správne triedenie odpadov ako práve počas tohto obdobia, kedy v mnohých obciach môže dôjsť v dôsledku nestláčania obalov (najmä z papiera, plastov a pod.) k extrémne rýchlemu zapĺňaniu, ba až k prepĺňaniu kontajnerov na triedený zber. OZV NATUR-PACK zverejnila k tejto téme aktuálne video "Stláčajte, prosím, OBALY!", ktoré zaznamenáva mimoriadny ohlas na sociálnych sieťach. Zdieľania na webových sídlach a sociálnych sieťach partnerských obcí NATUR-PACK môžu prispieť k silnej viralite tohto vzdelávacieho videa a v praxi môžu napomôcť k zlepšeniu úrovne triedenia odpadov a k zmenšeniu miery znečistenia v triedenom zbere odpadov.