Obec Krušovce
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík

Trieďme odpad

Trieďme odpad
správne

Nakoľko náklady na odvoz odpadu neustále rastú je potrebné triediť odpad. Preto Vás vyzývame aby sme sa naučili triediť odpad správne a zodpovedne. V prílohe nájdete do akého kontajnera čo môžeme dať. 

ĎAKUJEME, spoločne môžeme zlepšiť kvalitu životného prostredia. 

Obec Krušovce v súlade s §4 ods. 6 Zákona č. 329/2018 Z.z. o poplatkoch za uloženie odpadov a o zmene a doplnení zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejňuje informáciu o úrovni vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2019 - 45,54%

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
triedite_odpady_spravne 681.3 kB pdf 19.12.2019
plagat_triedenie_typ_e 2.52 MB pdf 19.12.2019
Alchýmia triedenia komunálneho odpadu 1.53 MB pdf 28.2.2020

Video: Stláčajte, prosím, OBALY!

Nikdy počas roka nie je dôležitejšie správne triedenie odpadov ako práve počas tohto obdobia, kedy v mnohých obciach môže dôjsť v dôsledku nestláčania obalov (najmä z papiera, plastov a pod.) k extrémne rýchlemu zapĺňaniu, ba až k prepĺňaniu kontajnerov na triedený zber. OZV NATUR-PACK zverejnila k tejto téme aktuálne video "Stláčajte, prosím, OBALY!", ktoré zaznamenáva mimoriadny ohlas na sociálnych sieťach. Zdieľania na webových sídlach a sociálnych sieťach partnerských obcí NATUR-PACK môžu prispieť k silnej viralite tohto vzdelávacieho videa a v praxi môžu napomôcť k zlepšeniu úrovne triedenia odpadov a k zmenšeniu miery znečistenia v triedenom zbere odpadov.