Obec Krušovce
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík

OZNAM

OZNAM
opatrenie

Obecný úrad v Krušovciach oznamuje občanom, že vybavovanie úradných záležitosti na obecnom úrade funguje v obmedzenom režime. Z dôvodu prevencie na zamedzenie šírenia vírusu odporúčame využívať telefonickú alebo elektronickú komunikáciu, osobne vybavujeme len neodkladné záležitosti.

 

Ďalej oznamuje, že zberný dvor je zatvorený, ako aj obecná knižnica až do odvolania.

 

Ďalej platí zákaz pohybu a zdržiavanie sa na všetkých detských ihriskách na území obce Krušovce, zakázané sú aj všetky spoločenské, mimoškolské, kultúrne a športové podujatia

 

Zatiaľ do odvolania sú zrušené všetky sväté omše a bohoslužby. Pán dekan je k dispozícii všetkým, ktorí budú potrebovať duchovnú pomoc, zaopatrenie chorých sviatosťami, pohreb alebo svätú spoveď. Krušovská kaplnka je denne otvorená pre súkromnú modlitbu od 7,30 hod. do 17,30 hod.

 

Obecný úrad vyzýva občanov k maximálnemu dodržiavaniu hygienických zásad ďalej kto si zakúpil rúško alebo má inú ochranu úst a nosa, nech ju aj nosí.  Netreba sa báť alebo sa hanbiť chrániť seba alebo iných. Noste ich všade, kam pôjdete. Dodržujte od seba dostatočnú vzdialenosť.

Upozorňujeme, že ten kto sa vrátil zo zahraničia, musí byť v domácej 14-dňovej karanténe. To platí aj pre osoby, s ktorými zdieľa jednu domácnosť.

 

Žiadame seniorov aby sa zdržiavali doma a ostatných aby strávený čas v predajniach, lekárniach obmedzili na minimum.

 

Obecný úrad zabezpečuje ochranné rúška pre najviac ohrozené skupiny teda pre chorých, osamelých, nevládnych občanov. Rúška bude možné po vypratí a ožehlení používať viackrát. O spôsobe distribúcie občanom budeme informovať.