Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Celoplošné testovanie

Dátum: 27.10.2020
Autor: PaedDr. Martin Zdychavský
Celoplošné testovanie

31.10.-1.11. a 7.11.-8.11.

CELOPLOŠNE TESTOVANIE V OBCI KRUŠOVCE

 

KULTÚRNY DOM, ŠTEFÁNIKOVA 129, KRUŠOVCE

 

31.10. - sobota a 1.11.2020 - nedeľa od 7.00 hod. do 22.00 hod.

7.11. - sobota a 8.11.2020 - nedeľa od 7.00 hod. do 22.00 hod.

 

Prestávka na obed: 12.00 hod. do 12.45 hod.

Prestávka na večeru: 18.00 hod. do 18.30 hod.

Ďalšie informácie o postupe a spresnení časových rozpisov odberov v odbernom mieste v Krušovciach budeme spresňovať v čo najbližších hodinách. Ďakujeme za pochopenie, samospráva momentálne intenzívne pracuje na prípravách a zabezpečení odberného miesta.

Na odberné miesto prichádzajte:

 • v sobotu a v nedeľu
 • s občianskym preukazom, deti od 10 rokov so zdravotným preukazom
 • bez batožiny a iných predmetov, ktoré nemôžete prenášať vo vreckách oblečenia

 

Prosíme občanov o trpezlivosť a pochopenie pri riešení prípadných komplikácií, ktoré môžu pri plošnom testovaní nastať.

 

 

ČO MUSÍTE VEDIEŤ?

 • Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od desať rokov.
 • Neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu.
 • Testovania sa nezúčastnia klienti Domovov sociálnych služieb a hospitalizovaní pacienti v nemocniciach, ktorým bude testovanie vykonané priamo vo svojich zariadeniach.
 • Testovanie prebehne v dvoch víkendoch po sebe. Odporúča sa absolvovať obe testovania. Medzi testovaniami – rovnako ako teraz – sa odporúča eliminovať stretávania na nevyhnutné minimum a dodržiavať schválené epidemiologické opatrenia.
 • Kde to bude možné, bude testovanie prebiehať vo vonkajšom prostredí. Postup odberov bude jednosmerný, aby sa znížil počet osôb na jednom mieste.
 • Testovanie prebehne za prísnych epidemiologických opatrení, miestnosti budú dezinfikované.
 • Na poriadok a dodržiavanie pravidiel bude dohliadať prítomný príslušník Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR.
 • Testujúci personál bude vopred testovaný.
 • Vzorky potrebné pre testovanie bude odoberať len zdravotnícky personál.
 • Vzorky budú bezpečne zlikvidované.
 • Test môžete absolvovať na ľubovoľnom odbernom mieste v čase 07:00 – 12:00 h a 13:00 – 20200 h, nemusíte sa vracať do miesta trvalého bydliska. Prosíme Vás však, aby ste prioritne využívali odberné miesta zriadené vo Vašom meste alebo obci.
 • V prípade pozitívneho výsledku testu jednej z osôb žijúcich v spoločnej domácnosti bude k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, v ktorých bude možnosť absolvovať povinnú karanténu s cieľom eliminácie rizika vzájomnej nákazy.
 • Slovákom, ktorí žijú v zahraničí, neodporúčame cestovať na Slovensko kvôli plošnému testovaniu. Vzťahujú sa na nich podmienky platné od 1. októbra 2020 uverejnené na stránke Ministerstva zdravotníctva SR na gov.sk, ktoré určujú podmienky pri návrate z bezpečných a menej bezpečných krajín.
 • Ak máte záujem vypomôcť ako zdravotnícky personál alebo dobrovoľník, registrujte sa na portáli Ministerstva zdravotníctva SR na gov.sk.
 • V prípade, že viete odberné miesta podporiť materiálne (stany, ionizátory, garmicídne žiariče, ochranné a dezinfekčné prostriedky, vonkajšie ohrievače a ďalšie), kontaktujte priamo lokálnu samosprávu.

 

KROK 1

Po vstupe do odberného miesta si vydezinfikujte ruky. Dezinfekčné prostriedky budú na mieste k dispozícii.

KROK 2

Následne Vás čakajú jednoduché administratívne úkony – určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom a kartičkou poistenca. Vypíšete formulár potrebný na registráciu. Po registrácii dostane pridelené číslo a vreckovku. Pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos a odkašlete, zahodíte vreckovku.

KROK 3

Zdravotníkovi odovzdáte pridelené číslo.

Zdravotník Vám následne odoberie vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou.

KROK 4

Na výsledky počkáte vo vyhradenom, vydezinfikovanom priestore.

KROK 5

Zdravotník Vás privolá podľa prideleného čísla k pracovisku. Opäť predložíte zdravotníkovi občiansky preukaz. Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok Vášho testu. Zdravotník Vám odovzdá certifikát v zatvorenej obálke, kde bude poučenie, čo robiť v prípade negatívneho a pozitívneho výsledku. Odchádzate z odberného miesta, v prípade pozitívneho výsledku do domácej 10-dňovej karantény.

 

Je dôležité, aby sa nás testovania zúčastnilo čo najviac a aby sme absolvovali obe kolá celoplošného testovania.

 

priznaky